Konference ve Zlíně přinesla opět spoustu inspirace

Letošní ročník Konference projektového managementu ve Zlíně s tématem Start vs. cíl přinesl opět spoustu inspirace. Po oba dny konference oslňovali speakeři publikum svými prezentacemi a slovo agilní zaznělo téměř v každé přednášce nebo workshopu. Projectman.cz také přispěl k odbornému programu, a do Zlína přivezl rovnou dva odborníky na projektové řízení.
34110822 1813199508738549 5895980230337626112 o

Jaké má projekťák možnosti ovlivnit úspěšnost projektů které dodává?

Jak využít pro úspěšnější dodávání projektů metodiku Lean a SixSigma s publikem sdílela Lenka Füzy, certifikovaná projektová manažerka (Black Belt a PMP) a odbornice v oblasti procesního řízení. Jaké má projekťák možnosti ovlivnit úspěšnost projektů které dodává? Lenka poukázala na to, jak důležité je poznat business procesy a skutečné potřeby našich zákazníků. Jak účelně posbírat Voice of the Customer nebo-li hlas zákazníka a kolikrát se ptát proč. Podívala se blíže na metodiky Lean a SixSigma a jaké nám nabízí možnosti a jak vytěžit co nejvíce z přiměřeného úsilí a mít spokojenějšího klienta.

Téma konference znělo Start vs. cíl. Jak projekt startuje a jak končí? A jak to vlastně celé zaznamenat?

Jirka Blažek - zkušený projekťák, který za svoji praxi odřídil projekty za více než 10 milionů euro - přináší řešení! Spolu se svým týmem vytvořil nástroj Simple Project Canvas, který obsahuje tři kanvasy, jednostránkové dokumenty, které pokrývají životní cyklus projektu. Jirka a jeho tým vycházeli z Lean Canvasu pro projektové řízení.

Simple Project Canvas je ovšem unikátní v tom, že ze správně vyplněných kanvasů jste schopni jako projekťák i jako sponzor projektu načerpat klíčové informace o jakémkoliv projektu do 2 minut. Nástroj nenahrazuje projektovou dokumentaci, je však ideální jako příprava na prezentaci návrhu projektu pro vedení společnosti a pro rychlé načerpání informací o projektu, který přebíráte po kolegovi. Nástroj využijí i firmy a divize, které mají potřebu sledovat a strukturovat své projekty, ale (zatím) nechtějí sofistikované, drahé a komplexní řešení.

Účastníkům workshopu představil nástroj na případové studii a poté si účastníci kanvasy sami vyzkoušeli ve skupině.

Vyzkoušejte kanvasy v praxi na www.simpleprojectcanvas.com.

Organizátorům konference děkujeme a těšíme se zase za rok ve Zlíně!

Vzdělávejte se

Projectman.cz pro vás vyrábí ve spolupráci s našimi odbornými garanty video obsah. Plánujete certifikační školení IPMA? Potom se vám bude hodit videokurz Nové certifikace podle IPMA a tipy, jak zkoušku úspěšně zvládnout. Dozvěděli byste se rádi něco o agilních metodikách řízení, zajímá vás Scrum? Další videokurzy sledujte na projectman.cz/videokurzy.


Ohodnoťte článek

Přidat komentář

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×