Můžete si dovolit nemít projekt management?

Vysoce výkonné organizace si vybudovaly schopnost se rychle a kontinuálně adaptovat a inovovat. Adaptace a/nebo inovace znamená změnu a změna ve většitě případů znamená projekt nebo program.

Obra%cc%81zek1

To klade velký důraz na ty kdo projekty nebo programy řídí a v jejichž rukách leží úspěch změny a tedy i celé organizace. Dle statistik například 46% dotázaných organizací uvedlo zlepšení finančních ukazatelů v případě zvýšení interního školení pro projektové managery a 59% uvedlo zhoršení finančních ukazatelů v případě snížení počtu full-time projektových managerů.

Také je důležitá ověřená a správně implementovaná metodika vedení projektů, programů a práce s projektovým portfoliem. Podle průzkumů úspěšné organizace v tomto ohledu hospodaří až 21x efektivněji než jejich mémě úspěšná konkurence. Dále se dle provedené analýzy ukázalo, že větší zapojení sponzorů, jasné zadání a vyspělá schopnost dodat projekt nebo program jsou tři hlavní cesty jak mohou organizace uspořit peníze.

Pro přehled jsme pro vás připravili několik článků a průzkumů viz linky níže a odpověď na otázku zda si můžete dovolit nemít projektový management necháme na vás.

Zdroje:

pmi thought leadership

pmi economic snapshot

pmi pulse of the profession 2018

thedigitalprojectmanager.com - why is project management important


Sedlmajer Pro Redakci
Redaktor
Michal Sedlmajer
Autor: Michal Sedlmajer
Ohodnoťte článek

Přidat komentář

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×