Co stojí za neúspěchem projektů?

Kromě EY vydala zprávu o projektovém řízením v České republice v roce 2015 také Společnost pro projektové řízení (SPŘ). SPŘ se na rozdíl od EY soustředí především na nástroje projektového řízení, které PM (ne)používají a na konkrétní problémy, které ohrožují úspěšnost projektů.

Mistake 876597 1920

Do studie SPŘ se zapojilo 141 respondentů. Typický respondent byl zapojen do 4 – 10 projektů, jejichž souhrnný rozpočet byl vyšší než 51 milionů korun a projektovému řízení se věnuje 7 – 15 let.

Z výzkumu plyne, že největším ohrožením pro projekty jsou lidé, a to buď nedostatečné kvalifikace nebo kompetence nebo nedostatek lidských zdrojů obecně a jejich častá přetíženost.

Pjm1
 

Znalost nástrojů projektového řízení

Agilní metody řízení se řadí mezi nejméně využívané a nejméně známé metody řízení. Překvapením je neznalost WBS u necertifikovaných projektových manažerů, naopak překvapuje, že 60 % necertifikovaných PM zná sledování projektu s využítím EVM. Devadesátiprocentní znalost logického rámce projektu napovídá, že mezi respondenty převažuje fanclub IPMA.

Pjm2

Celou studii naleznete zde: SPŘ Projektové řízení v ČR 2015


Ohodnoťte článek

Přidat komentář

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×