Školení: Projektové řízení v eshopech (Projektový klub Praha)

, Praha HUB Praha, Drtinova 10

Rádi bychom vás tímto pozvali na další setkání Projektového klubu. Téma zní ”Projektové řízení v eshopech”. Během tří hodin se budeme věnovat projektům v prostředí eshopů, z toho minimálně 1 hodina bude vyhrazena na moderovanou diskuzi. Hlavní zacílení akce bude na středně velké eshopy, užitečné bude taky pro...

Zobrazit více

Rádi bychom vás tímto pozvali na další setkání Projektového klubu. Téma zní ”Projektové řízení v eshopech”. Během tří hodin se budeme věnovat projektům v prostředí eshopů, z toho minimálně 1 hodina bude vyhrazena na moderovanou diskuzi. Hlavní zacílení akce bude na středně velké eshopy, užitečné bude taky pro nadějné menší eshopy. Tematicky se zaměříme hlavně na online/digital projekty, využití týmových úkolovníků a celkové pojetí projektového řízení v eshopech.

Z časových důvodů NEbudeme detailně diskutovat o projektech mimo hlavní záběr setkání, tj. kamenné prodejny, eventy, skladová řešení, offline marketing, popř. o speciálních typech projektů jako je EET, GDPR, implementace eshopového řešení atp. Těmto oblastem se budeme věnovat více na některém z příštích setkání, zde se toho dotkneme nanejvýš v návaznosti na to, jak koordinovat balík všech těchto projektů, využití projektového softwaru atp.

Setkání se uskuteční ve středu 22. května 2019 od 18. hod. do 21. hod v HUBu Praha (Drtinova 10).

Průběh setkání

 • 18.00 Zahájení setkání
 • Představovací kolečko
 • Vojtěch Košák (20 minut prezentace + 10 min diskuze)
  Strategický pohled na využití projektového řízení v eshopech
 • Jan Kvasnička (30 minut prezentace + 10 minut diskuze)
  Jak optimalizovat výkon projektových týmů v e-shopech
 • Přestávka (15 min)
 • Martin Vachata (10 minut)
  Proč mít projektový software a zkušenosti z jeho používání
 • Moderovaná diskuze
 • 21.00 Konec setkání

Po setkání bude možnost přesunout se do nedaleké restaurace Zubajda na pivo a pokračovat v diskuzi neformálně v menších skupinkách.

Můžete mrknout i na Facebookovou událost této akce: https://www.facebook.com/events/413076286131436/

Anotace přednášek

Vojtěch Košák - Strategický pohled na využití projektového řízení v eshopech

Vojta se podělí hlavně o svůj pohled na řízení online projektů a strategické využití projektového řízení v eshopu. Bude mluvit na základě svých praktických zkušeností, kdy měl na starost rozvoj e-commerce v holdingu Dr. Max.

Jan Kvasnička - Jak optimalizovat výkon projektových týmů v e-shopech

Od Honzovy přednášky na Reshoperovi na téma Funkční projektové řízení pro e‑shop uplynulo několik měsíců a tentokráte bude Honza prakticky ukazovat, jaké jsou dopady zavedení takového funkčního projektového řízení. Podíváme se na možnosti vyhodnocení, vliv na finanční náklady externistů a interního týmu, nové checklisty a problémy při jejich zavedení do procesu. Dále se také podíváme na možnosti finančního zapouzdření firmy v rámci projektového řízení a jak k tomu přistupovat, vše v praktických ukázkách.

Martin Vachata - Proč mít projektový software a zkušenosti z jeho používání

Martin přišel do Centra FotoŠkoda ve chvíli, kdy se všechny úkoly posílaly emailem a po nějaké době ho to přestalo bavit. Podílel se na zavedení projektového softwaru do firmy, zkoumal, jak zajistit, aby se z něj nestal další neoblíbený nástroj pro většinu uživatelů a snažil se vyhodnotit, co vlastně zavedení takového softwaru firmě přineslo. Bude sdílet pozitivní i negativní poznatky z onlinu ve firmě, která vyrostla především jako kamenná prodejna.

Pokračovat budeme diskuzí (min. 60 minut), kde se budeme snažit stihnout co nejvíc z těchto témat:

 • rozdíly v přístupu k projektům v jednotlivých typech eshopů podle velikosti, oboru, majitele/investora atp.
 • hlavní problémy v oblasti online/digital projektů
 • best-practice, co v praxi funguje dobře a co ne, jak se vyhnout zmíněným problémům
 • kde se vyplatí při zlepšování začít - co má největší a nejrychlejší efekt
 • týmové úkolovníky - Asana, Basecamp, Freelo a další...
 • personální obsazení projektů, koho v projektech potřebujeme a kde ho sehnat
 • jaké dovednosti potřebujeme u tahounů projektů i u členů týmu a jak je nejlépe zlepšovat
 • vliv vybraného životního cyklu na průběh projektu (rozdělení do fází, etapy, agilní vývoj atp.)
 • řízení portfolia projektů a řízení eshopu jako celku

Diskuzi bude moderovat specialista na projektové řízení a organizátor projektového klubu Mira Vlach. Mezi potvrzenými hosty a diskutujícími jsou např. Lukáš Pítra, Jirka Chomát a přidají se další zkušené osobnosti ze světa eshopů a digitálu (jak specialisté, tak provozovatelé eshopů).

Medailonky hostů

Vojtěch Košák působil v roli E-commerce project manager a později Holding e-commerce project manager pro řetězec Dr. Max a měl na starost rozvoj jejich eshopů nejen v ČR, ale i v zahraničí. V minulosti na obdobné pozici rozvíjel eshop Datart.cz.

Jan Kvasnička - Honza se zabývá UX, použitelností webu, zvyšováním konverzních poměrů a návrhem, tvorbou a testováním webových aplikací. Spolupracuje s předními společnostmi zejména v oblasti e-commerce. Je zastáncem a propagátorem myšlenky „Nenuťte uživatele přemýšlet.“ Vyžívá se v uživatelském testování, během kterého získává zpětnou vazbu a pokřivené pohledy návštěvníků na weby.

Martin Vachata - je projekťák ve vývoji webu a online marketingu v Centru FotoŠkoda, který má rád jasně dané procesy, rád je navrhuje a většinou je následně prvním, kdo je poruší :-) Prostě proto, že to občas je potřeba.

Chcete se přihlásit? Odpovězte emailem

Kapacita setkání je omezená (max. 50 osob), rezervace a úhrada účasti předem je nutná. Místo si můžete jednoduše rezervovat mailem na podpora@projektovyklub.cz. Vstupné 1190 Kč/osoba. Kdo chcete mít jistotu místa, s rezervací rozhodně neotálejte, instrukce k platbě budou poslané.

Moc se těšíme na další diskuzi :)

Zobrazit méně
Pořadatel školení: Projektový klub

Místo
Praha

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×