Školení: Od projektu k programu

, Praha Petýrkova 1948, 148 00 Praha 4

Tento kurs je určen pro zkušené projektové manažery, jejichž praxe se postupně posouvá k řízení větších a větších projektů, které čím dále víc nabývají charakteru programu. Praxe jednoznačně ukázala, že projekty charakteru programu řízené metodikou pro řízení projektů představují riziko jak pro firmu, v nichž...

Zobrazit více

Tento kurs je určen pro zkušené projektové manažery, jejichž praxe se postupně posouvá k řízení větších a větších projektů, které čím dále víc nabývají charakteru programu. Praxe jednoznačně ukázala, že projekty charakteru programu řízené metodikou pro řízení projektů představují riziko jak pro firmu, v nichž probíhají, tak pro manažery těchto programů. Pro manažera spočívá riziko ve vyšší pravděpodobnosti neúspěchu, pro firmu je jistě bolestnější.

Příčiny toho spočívají v trojici základních rozdílů mezi projekty a programy:

• Programy jsou primárně orientované na výnosy, projekty na náklady.

• Řízení projektů projevuje obecně menší flexibilitu reakcí na vnější vlivy, které naopak jsou v programech určující.

• Relativní uzavřenost projektů - pokud více projektů vzájemně souvisí, vyžaduje vzájemnou koordinaci a pokud taková koordinace není, přenáší se na liniový management.

Není pravda druhý extrém, že vše jsou programy, právě naopak. Ale to nic nemění na nezbytnosti detekce programů v portfoliu projektů firmy a přizpůsobení metody řízení jejich existenci. Platí přitom, že vlastní název nemá obvykle vůbec žádný vztah k tomu, zda jde skutečně o program nebo o projekt.

Kurs trvá jeden a půl dne a je rozdělen na tři části, které spolu úzce souvisí. První část je věnována praktickému příkladu řízení programu s tím, že se porovnává s metodikou řízení projektu. Druhá část se již věnuje rozdílům mezi řízením projektu a programu, jakož i praktickým dopadům do návyků manažera projektu, který byl vybrán pro řízení programu. Poslední část je o jedné z nejdůležitějších činností manažera programu – a to jeho roli vlastníka projektů, které program tvoří.

Obsah tohoto kursu lze využít jako součást přípravy k certifikaci PgMP, tedy k nejvyšší certifikaci dosažitelné v projektovém řízení. Zkušený manažer projektu v kursu získá informace o odlišnosti řízení programů od toho, co zná, a může tak svou zkušenost a praxi využít pro získání nejvyšší dosažitelné certifikace. Navíc získá možnost si nanečisto vyzkoušet zkušební test a zároveň se dozvědět, které odpovědi byly správné či špatné a proč. Tato možnost je vskutku unikátní. Účastník také získává 8 PDU, které může vykázat pro obnovu certifikace PMP/PgMP.

Zobrazit méně
Pořadatel školení: IPP project

Místo
Praha

Cena: 16 000 Ceny jsou uvedeny bez DPH
Koupit
Petrweb
Potřebujete poradit? Petr Janiš, PMP 777 049 865
 
Poskytovatel školení Logo digimates a07513d8197546d996c304150032611586b825eb3c34ded551bf91fd357057e8

Toto školení také v jiných termínech

Objednat

Od projektu k programu
14.09.2017 (09:00) - 14.09.2017Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×