Upravit stránku

Pro naší největší automobilku rozšiřujeme koncepční tým, který v technickém vývoji bude dávat dohromady dodávku návrhů  HMI (= Human Machine Interface) pro budoucí modely aut (např. infotainment, head up display, budíky, tlačítka - obecně tedy všechny zobrazovací prvky a všechny ovládací prvky v kokpitu auta). Tohle spojení přinese řidičům spoustu prima vychytávek: vyladěné ovládání, super interface a pocit, že s autem můžete komunikovat intuitivně, snadno a progresivně. 

O této pozici se smýšlí s určitým přesahem, v první fázi potřebují saturovat roli Projektového Manažera a posléze by tým uvítal překlenutí do Product Ownera

Projektová část role

O roli PM se tak smýšlí jako o hlavní komunikační spojce/partnerovi/skautovi.
Typicky reportuje jak to uvnitř koncepčního týmu vypadá a jak si projekt vede, je to interface ven z koncernu - napříč jednotlivými produkty se baví s Německem (VW) (úroveň komunikace je od středního, vyššího managementu a představenstva) a dalšími organizacemi přiléhajícími ke koncernu.

Hledáme někoho, kdo na odpovídající úrovni dokáže promluvit a odprezentovat výsledek pro vyšší management. Někoho, kdo zvládne reportovat stav situace, jak to v kontextu projektu v ŠA vypadá, jaké padly rozhodnutí, jaké změny v organizaci probíhají a zároveň byl schopen získávat důležité informace z druhé strany, doptávat se, najít si kontaktní partnery a přinášet ústřední témata zpět do koncepčního týmu. Hledáme člověka, který bude odpovědný za zjišťování a doručování informací z našich projektů do dalších klíčových složek koncernu.
 

Produktová část role

Product Owner má nastarost tvorbu konceptu od začátku až do chvíle, kdy koncept  předává do implementace. Jeho (týmovým) výstupem je tedy koncept HMI - zodpovídá za něj, chodí k managementu, sbírá od nich požadavky a ty distribuuje v rámci týmu k tvorbě návrhu (UX designeři), k vyhodnocení (výzkumníci), zjišťuje technickou realizovatelnost a komunikuje s businessem. 

  • typicky “vylešťuje” koncept, tvoří neprůstřelný popis všech specifických stavů (který pak putuje do implementace a testování)
  • úkolem je tak komunikace s týmem, taskování jednotlivých členů + sběr požadavků z klíčových oddělení, priroritizace, spolupráce s týmem, reportování, schválení - přenos do implementační složky 

Nehledáme někoho se zkušenosti z automotivu, ale zkušeného managera, někoho, kdo je schopen si poslechnout prioritní úkol, vzít ho, popřípadě ne a vysvětlit proč. Někoho samostatného a schopného chytnout projekt. Důležitá je také předešlá zkušenost s vývojem produktu (v agilním prostředí) a vedením týmu (na denní bázi ho čeká komunikace s 20 členným týmem). Důležité je také povědomí o tom, co dělají UX role a chápat, jak funguje user-centered design. Product ownera čeká komunikace s různými rolemi (kreativními nebo naopak velice analytickými), potřebujeme tedy někoho s odpovídajícími soft skills a bezproblémovou angličtinou. 

Místo výkonu práce

  • Praha/Mladá Boleslav/remote

Termín nástupu

  • Leden 2022

Co dál?

Vyplň a odešli formulář - dej nám o sobě vědět. Napiš nám o sobě pár vět a přilož, co si myslíš, že nás nadchne! Rádi se dozvíme, co už máš za sebou, co tě baví a co tě láká do budoucna.

Těšíme se na osobní setkání!