Upravit stránku
 • Cena bez DPH8 000,00
 • Termín 8. 11. 2021 09:00 - 8. 11. 2021 17:00

Rozsah 1  (den / dní)
Místo konání Praha
Počet míst 6
Stav Volná místa

Pořadatel: 

IPP PROJECT

Příčiny toho spočívají v trojici základních rozdílů mezi projekty a programy:

 • Programy jsou primárně orientované na výnosy, projekty na náklady.
 • Řízení projektů projevuje obecně menší flexibilitu reakcí na vnější vlivy, které naopak jsou v programech určující.
 • Relativní uzavřenost projektů – pokud více projektů vzájemně souvisí, vyžaduje vzájemnou koordinaci a pokud taková koordinace není, přenáší se na liniový management.

Není pravda druhý extrém, že vše jsou programy, právě naopak. Ale to nic nemění na nezbytnosti detekce programů v portfoliu projektů firmy a přizpůsobení metody řízení jejich existenci. Platí přitom, že vlastní název nemá obvykle vůbec žádný vztah k tomu, zda jde skutečně o program nebo o projekt.

 • Detailní popis školení

  Kurz trvá jeden den a je rozdělen na tři části, které spolu úzce souvisí. První část je věnována praktickému příkladu řízení programu s tím, že se porovnává s metodikou řízení projektu. Druhá část se již věnuje rozdílům mezi řízením projektu a programu, jakož i praktickým dopadům do návyků manažera projektu, který byl vybrán pro řízení programu. Poslední část je o jedné z nejdůležitějších činností manažera programu – a to jeho roli vlastníka projektů, které program tvoří.

  Obsah tohoto kurzu lze využít jako součást přípravy k certifikaci PgMP, tedy k nejvyšší certifikaci dosažitelné v projektovém řízení. Zkušený manažer projektu v kurzu získá informace o odlišnosti řízení programů od toho, co zná, a může tak svou zkušenost a praxi využít pro získání nejvyšší dosažitelné certifikace. Navíc získá možnost si nanečisto vyzkoušet zkušební test a zároveň se dozvědět, které odpovědi byly správné či špatné a proč. Tato možnost je vskutku unikátní.  Účastník také získává 8 PDU, které může vykázat pro obnovu certifikace PMP/PgMP.

   

Storno podmínky

Pokud se nebudete moci akce zúčastnit, odhlaste se prosím písemně (emailem). V případě odhlášení v průběhu 10 kalendářních dnů před zahájením kurzu, je účtován storno poplatek ve výši 30% z ceny kurzu. V případě odhlášení 5 a méně kalendářních dnů před konáním kurzu je účtován storno poplatek ve výši 80% z ceny kurzu. 
Pokud se přihlásíte a nedostavíte se bez odhlášení na kurz, je účtována plná cena – můžete však za sebe vyslat náhradníka (což nám prosím oznamte).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti