Upravit stránku
  • Cena bez DPH9 200,00
  • Termín 24. 6. 2021 09:00 - 24. 6. 2021 17:00

Rozsah 1  (den / dní)
Místo konání Sokolovská č.p. 178/č.o.247, 190 00 Praha 9
Počet míst 8
Stav Volná místa

Pořadatel: 

Projectman

Školení se odkládá z důvodů nenaplnění kapacity.

Pokud by měl někdo zájem o konzultace s Karlem Smíšovským nebo potřeboval firemní školení na míru, neváhejte nás kontaktovat.

 

Toto jednodenní školení shrnuje principy, metody a potřebné výstupy business analýzy. Karel se na něm zaměří především na to, jak efektivně dodat efektivní a především srozumitelné zadání pro projekt. Nezáleží, zda-li se jede dle “waterfallu” nebo “agilně”, vždy se podívá na základní analytické principy, techniky a dovednosti používané v obou přístupech a porovná je. Čerpá při tom z běžných metodik BA i z nových agilních přístupů, které smysluplně prováže do uceleného a praxí prověřeného postupu. Vysvětlí, co je a co není business analýza, proč se business analýza má dělat a kdy nemá smysl. Poukáže na časté chyby nebo opomenutí, a to vše navíc zábavnou a poučnou formou. 

 

Co se na školení dozvíte?

 
  • Základní princip business analýzy, definice BA, důvody provedení BA, přidaná hodnota BA

  • Modelování obchodních procesů

  • Funkční modelování systému (Black-box modelling), usecases, userstories, epics, rozdíly mezi nimi, požadavky nebo userstories?

  • Modelování systému (White-box modelling) a návaznost do BA

 

Školení se opírá o zejména techniky popsané v Rational Unified Process, BABOK v3, PMI Guide to Business Analysis, UML A BPMN.

Karel Smíšovský

 

Karel je Business architekt, Business analytik a Projektový manažer s více než 20 lety zkušeností s analýzou a realizací IT řešení jak v mezinárodních finančních společnostech tak i malých startupech. Ve své praxi - i předávání osvědčených postupů dál - se soustředí na maximální efektivitu, a to jak směrem z zamýšlenému řešení, tak k zadání pro IT. Karel nepřebírá jen slepě metodiky, které se osvědčily jinde. Vždy nahlíží na projekt jako na unikát zasazený v unikátním prostředí, kterému se metodikou přizpůsobuje, ale nepodřizuje. Zároveň vyzdvihuje principy, které platí bez ohledu na kontext projektu. Vzhledem k bohatým zkušenostem ze sfér BA i PM, dokáže dobře pojmenovávat, jak by spolupráce obou rolí (a dalších zahrnutých v projektu) měla vypadat.

Storno podmínky

Pokud se nebudete moci akce zúčastnit, odhlaste se prosím písemně (emailem). V případě odhlášení v průběhu 10 kalendářních dnů před zahájením kurzu, je účtován storno poplatek ve výši 30% z ceny kurzu. V případě odhlášení 5 a méně kalendářních dnů před konáním kurzu je účtován storno poplatek ve výši 80% z ceny kurzu. 
Pokud se přihlásíte a nedostavíte se bez odhlášení na kurz, je účtována plná cena – můžete však za sebe vyslat náhradníka (což nám prosím oznamte).