Upravit stránku

PJM LIFE 06/2024

Před létem jsme toho stihli ještě poměrně dost a můžeme se na to spolu podívat. :-) ... Agile Race, workshopy, Konference PM ve Zlíně, BA konference, samozřejmě naše podcasty PMpod & v neposlední řadě velká, vždycky nejvíc oblíbená akce pivo s Projectmanem v Riegráčích.

I tentokrát jsme se s Projectmanem zúčastnili Agile Race - již druhého ročníku této outdoorové akce se srdcem na správném místě.

Tým Projectmana letos pod vedením kapitána Jana Procházky spolu s Dominikou Kostovovou, Helenou Warausovou, Petrem Janišem & Pavlem Veselým si letos vůbec nevedli špatně. Na první příčky to ale nestačilo.

Měli jsme i vlastní stanoviště, kde se u nás v záludné hře "šipky za 100" vystřídalo všech 16 týmů. 

A některé proběhlé workshopy :-)

PJM LIFE 03/2024

První čtvrtletí jsme byli opravdu aktivní. Zvládli jsme toho spoustu. Úspěšně zakončili další ročník skialpů, 1x měsíčně jsme pro vás měli připravený workshop, vydávali opět další podcasty... No, pojďme se kouknout pod pokličku.

A tohle je náš veleúspěšný workshop na AI v PM. Díky Kubo!!
Díky opět Martinovi Handlovi za video z letošních skialpů. :))

PJM LIFE 12/2023

Q3 byla poklidná, ale o Q4 se to rozhodně říct nedá :) Mělo to grády, pojďte se na to podívat.

Už jsi viděl/a video z vánočního večírku? LEGENDÁRNÍ!!!
Workshop na téma - Jak si ulehčit komunikaci se "složitými" stakeholdery
Nebo cal-BA? Tradiční workshop pro business analytiky.
Workshop na téma - Jak zapojit postupy Enterprise Architecture do projektového řízení.

PJM LIFE 09/2023

Třetí čtvrtletí bylo vcelku poklidné.. léto, prázdniny, znáte to... Ale i přes to pro vás máme nějaké ukázky:)

Třeba další díl z naší série podcastů PMpod - poslechněte si zde, jak Jirka Krátký vyzpovídal Karla Dytrycha, zakladatele Freelo nebo se koukněte na všechny naše podcasty.

Nebo jsme se zúčastnili 15. ročníku konference Project, Agile & Leadership.

PJM LIFE 06/2023

Ve druhém čtvrtletí toho proběhlo opravdu mnoho, přesvědčte se sami :)

V Impact HUBu se uskutečnil náš proslulý workshop pod zkratkou cal-BA (community activity learning in Business Analysis). Stejně jako v předchozích letech, to stálo opět za to! A u nás v Projectmanovi proběhlo setkání/workshop na téma UX výzkum - jak ho správně dělat, ale i správně obhajovat, který vedla Kamila Boudová

V Projectmanovi proběhl také ochutnávkový workshop na téma RESILIENCE - Resilience, vnitřní odolnost, kterou si chceme pěstovat všichni. Jak se obrnit vůči všemu destabilizujícímu v oblasti mentální, emoční, fyzické a spirituální, shrnula Jana Peffková. O toto téma byl velký zájem.

Po loňském nultém ročníku nyní 1. ročník Agile Race, se za Projectmana zhostili reprezentace: Zkušený kapitán Pavel Humpolec, Lenka Füzy, Dana Denemarková, Aleš Němeček a Eva Kašparová.

Projectmaní tým pod příznačným názvem "Never give up" vybojoval báječné 4. místo a podpořil tak částkou 25 000Kč Nelinku. Pokud i Vy chcete pomoci, můžete - ZDE

Letošního ročníku se zúčastnilo 17 týmů. Přes velký úspěch nyní víme, že příští ročník se za Projectmana objeví na startu týmy 2. Pokud byste se příště chtěli obléci do našeho dresu, určitě se ozvěte někomu z našeho interního týmu.

Zúčastnili jsme se a podpořili konferenci X4B, která je úzce spjata se světem UX a podpořili jsme také konferenci projektového řízení ve Zlíně, které jsme se také tradičně zúčastnili.
Byli jsme partneři na BA konferenci, zažili 1. ročník agilního cyklokempu a uspořádali již po třetí legendární akci v Riegráčích #proBeeremTo. No, nebylo to ho málo, byla to fuška, ale stálo to rozhodně za to!

PJM LIFE 03/2023

Za první čtvrtletí proběhly v Projectmanovi 2 workshopy:

A samozřejmě proběhl skialp, za který všem zúčastněným děkujeme!! Bylo to opět perfektní! Vyhlašujeme Skialp pro příští rok na termín 26. - 28. 1. 2024 (bude to opět v Josefovce)

PJM LIFE 12/2022

Vánoční večírek

Vánoční večírek se letos nesl v animálním duchu. Bylo zde spoustu projektových zvířat a projekťáckých šelem :-) Však přesvědčte se ve videu sami. Rádi bychom ještě poděkovali všem zúčastněným, bylo to opět báječné setkání!

cal-BA

Tradičně se konala akce BA komunitě - s cílem vzájemné výměny know-how, networkingu i společné neformální zábavy. Podzimní cal-BA se nesla v duchu sdílení BA zkušeností z různých prostředí. Dotkla se i témat jako BPMN nebo Enterprise Data Warehouse, datové sklady a relační databáze.

juno.one: Intro & demo

Workshop na nový nástroj k řízení projektů. Zevrubné představení juno.one, který může být dobrou alternativou nebo i doplněním k JIRA od Atlassianu. Více informací o tomto nástroji naleznete na našem blogu.

Emoční sebepéče

Prosinec jsme v Projectmanovi odstartovali softskillovým workshopem na téma: Emoční sebepéče, pod vedením Silvie Kopřivové. Účastníci odcházeli domů velmi mile nalazeni ... Svařák, skvělá atmosféra a parádně zvládnuté téma lektora toho byly příčinou.

PJM LIFE 09/2022

Konference PROJECT, AGILE & LEADERSHIP

Rok se s rokem sešel a Projectman jako stálý podporovatel PROJECT, AGILE & LEADERSHIP konference u toho nesměl chybět. Sestavu Projectmana pro tento rok jste mohli potkat u projectmaního stánku s projectmaní pípou a pivem. Za náš tým děkujeme Karlu Smíšovskému za jeho úžasný workshop o improvizaci na projektech - taková show na projekťácké konferenci chyběla!

Workshop : Jak zkrotit komplexitu a nejistotu na projektech

Setkali jste se ve své praxi s projekty, kde komplexita přerostla přes všechny meze a měli jste pocit, že vás převálcuje? Tipy a triky, jak z toho ven jsme dostali na našem workshopu od skvělého Standy Bílka. Teď už  víme, jak  jak komplexitu a nejistotu v jednotlivých oblastech projektu nejen snížit, ale i řídit.

Konektivita

A jedno velké díky patří Tomáši Švorcovi a Jirkovi Nahodilovi, kteří si na nás udělali čas a provedli nás pilotním během školení Konektivity I. Cílem tohoto školícího bloku bylo představit nám Konektivitu a vysvětlit hlavní benefity, které jako uživatelé získáme jejím využíváním. 

Školení - BA

Náš lektor Karel Smíšovský vedl letos 5 běhů školení na téma Business analýza informačních systémů pro naše významné klienty Česká spořitelna a Kooperativa. Jsme rádi, že účastníci byli velmi spokojeni a budeme se chlubit pozitivní zpětnou vazbou, kterou nám poskytli. Následně se těšíme z dalšího navazujícího školení, které budeme realizovat právě pro ně. 
 

PJM LIFE 06/2022

1. konference pro business analytiky v ČR

2. 6. se nám podařilo přenést na zem jednu velkou vizi a společně se společnostmi CapricornPro a Goodea jsme uspořádali první ročník Konference Business analýza, konference pro business analytiky, architekty a všechny, kteří dychtí po nových poznatcích i sdílení vlastních zkušeností. 
Na jedno místo v jeden den jsme přinesli 10 témat od 10 přednášejících, naplnili konferenční sál k prasknutí a dosyta konzumovali trendy, osvědčená moudra, občerstvení a výbornou kávu. Neobvyklá koncentrace energie vyhodila proud v půlce Prahy a nám, organizátorům, pěkně zatopila. Diesel agregát a spoustu dalších nápadů už si střádáme pro další ročník. Ten si rozhodně nenechte ujít ani vy!

Design Thinking

Myšlením kupředu a tím designovým tuplem. Děkujeme Petrovi Kozlíkovi, jednomu z Projectmanů, že si udělal čas a podělil se způsob, jak Design Thinking uplatnit (nejen v projektové) praxi. Už nikdy bez ověření hypotézy! ;)

1. oficiální video BA konference v ČR
Jak využít Design Thinking v (projektové) praxi?

S projectmanem na pivo #proBeeremTo

Těšilo nás, kolik se vás/nás sešlo v Ríegráčích na neformálním letním posezení s půllitrem (a sklenkou). Máme pocit, že se toho probralo opravdu dost. Z radosti nad více či méně známými tvářemi jsme z akce nepořídili jedinou fotku. Máte-li nějakou, podělte se. 

Brain Breakfast

22. 6. se také uskutečnila historicky první PM Brain Breakfast pod taktovkou Standy Bílka. Téma pro diskuzi Když se na projektu potká Agile s Waterfallem bylo pro některé jak hozená rukavice. Diskuzní formát nahrával vzájemnému přátelskému obrušování pohledů všech zúčastněných a názorový koktejl pak jemně spláchl skutečný vitaminový na míru umíchaný koktejl :)

Co dál se dělo

  • Proběhlo školení Integrace v praxi, kde se účastníci dozvěděli něco o tom co je to integrace, jaké jsou k dispozici technologie a jak se integrace provozuje. Součástí toho školení jsou i moderní trendy integrace, jako je orchestrace na bázi jazyka BPMN. Diskutovalo se také o integračních standardech, modelování a zabezpečení. 
  • Realizovali jsme také školení UX a aplikační design se skvělým lektorem Filipem Hanzlem. Obsah jsme ladili podle individuálních potřeb klienta a jsme rádi, že klienti byli nad míru spokojení a to je nejvíc. 

PJM LIFE 03/2022

Úvod do SAFe

Ve středu 23. 3. se v našem HUBu konalo setkání příznivců Agile a jeho škálovatelnosti, aby zhltli Úvod do SAFe v podání Honzy Doležala z PM Consultingu. Obšírné téma jak sladit agilní vývojové týmy do funkčního celku ve velké organizaci Honza podal srozumitelně a v praktickém kontextu. Nálož dalších vědomostí je možné odebrat v dubnu a červnu během dvoudenních školeních Leading SAFe, které skvěle připraví na zkoušku k SAFe certifikaci. 

Co dál se dělo

  • Ve spolupráci s PM Consultigem, naším dlouhodobým a stabilně kvalitním partnerem ve vzdělávání v oblasti PM a Agile, proběhlo školení pro Garret s takovým úspěchem, že si objednali další čtyři běhy.
  • Zároveň jsme odprezentovali velmi úspěšný workshop na téma SAFe vedený Honzou Doležalem, certifikovaným trenérem na SAFe.
  • Karel Smíšovský, Jiří Tonar a Ondřej Kavula pomohli Hello bank! v oblasti Agile a Business analýzy v Agile vs. waterfall na společných workshopech. Přinesli jsme best practices a zkušenosti z projektů a z trhu o tom, jak sladit začínající agilní tým se zbytkem banky, který jede dle tradičních release kalendářů a projektově vedených iniciativ a jak efektivně přinášet zadání a vyhnout se klasickým propastem ve “waterfallových” projektech.
  • V UNIQA pojišťovně jsme proškolili celý tým 10 business analytiků na klíčové principy a postupy v business analýze, aby si mohli úspěšně poradit s probíhající transformací a mergem s AXA pojišťovnou. 
  • Nedávno jsme uspořádali přípravné třídenní školení pro BA na našich projektech, kde jsme je připravovali na certifikaci dle mezinárodně uznávaného standardu IIBA dle BABOK v3 a držíme všem účastníkům palce při skládání certifikace!

Projectmaní skialpy

14. - 16. 1. 2022 proběhly oblíbené skialpy a tentokrát v Krkonoších - Josefově Boudě. Účast byla hojná, prostředí fantastické... no však se podívejte sami :-)

VIDEO ZDE - autorem videa je náš Projectman Martin Handl

Další termín skialpů bude  13. - 15. 1. 2023 (hlaste se klidně už s předstihem Milanovi, ať máte svá místa dopředu zarezervovaná) - příští rok máme totiž opět Josefovu Boudu celou sami pro sebe.

P.S.: A díky těm, co se zúčastnili, za skvělé výkony cestou na-horu, dolů i na baru :)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti