Upravit stránku

PJM LIFE 12/2022

Vánoční večírek

Vánoční večírek se letos nesl v animálním duchu. Bylo zde spoustu projektových zvířat a projekťáckých šelem :-) Však přesvědčte se ve videu sami. Rádi bychom ještě poděkovali všem zúčastněným, bylo to opět báječné setkání!

cal-BA

Tradičně se konala akce BA komunitě - s cílem vzájemné výměny know-how, networkingu i společné neformální zábavy. Podzimní cal-BA se nesla v duchu sdílení BA zkušeností z různých prostředí. Dotkla se i témat jako BPMN nebo Enterprise Data Warehouse, datové sklady a relační databáze.

juno.one: Intro & demo

Workshop na nový nástroj k řízení projektů. Zevrubné představení juno.one, který může být dobrou alternativou nebo i doplněním k JIRA od Atlassianu. Více informací o tomto nástroji naleznete na našem blogu.

Emoční sebepéče

Prosinec jsme v Projectmanovi odstartovali softskillovým workshopem na téma: Emoční sebepéče, pod vedením Silvie Kopřivové. Účastníci odcházeli domů velmi mile nalazeni ... Svařák, skvělá atmosféra a parádně zvládnuté téma lektora toho byly příčinou.

PJM LIFE 09/2022

Konference PROJECT, AGILE & LEADERSHIP

Rok se s rokem sešel a Projectman jako stálý podporovatel PROJECT, AGILE & LEADERSHIP konference u toho nesměl chybět. Sestavu Projectmana pro tento rok jste mohli potkat u projectmaního stánku s projectmaní pípou a pivem. Za náš tým děkujeme Karlu Smíšovskému za jeho úžasný workshop o improvizaci na projektech - taková show na projekťácké konferenci chyběla!

Workshop : Jak zkrotit komplexitu a nejistotu na projektech

Setkali jste se ve své praxi s projekty, kde komplexita přerostla přes všechny meze a měli jste pocit, že vás převálcuje? Tipy a triky, jak z toho ven jsme dostali na našem workshopu od skvělého Standy Bílka. Teď už  víme, jak  jak komplexitu a nejistotu v jednotlivých oblastech projektu nejen snížit, ale i řídit.

Konektivita

A jedno velké díky patří Tomáši Švorcovi a Jirkovi Nahodilovi, kteří si na nás udělali čas a provedli nás pilotním během školení Konektivity I. Cílem tohoto školícího bloku bylo představit nám Konektivitu a vysvětlit hlavní benefity, které jako uživatelé získáme jejím využíváním. 

Školení - BA

Náš lektor Karel Smíšovský vedl letos 5 běhů školení na téma Business analýza informačních systémů pro naše významné klienty Česká spořitelna a Kooperativa. Jsme rádi, že účastníci byli velmi spokojeni a budeme se chlubit pozitivní zpětnou vazbou, kterou nám poskytli. Následně se těšíme z dalšího navazujícího školení, které budeme realizovat právě pro ně. 
 

PJM LIFE 06/2022

1. konference pro business analytiky v ČR

2. 6. se nám podařilo přenést na zem jednu velkou vizi a společně se společnostmi CapricornPro a Goodea jsme uspořádali první ročník Konference Business analýza, konference pro business analytiky, architekty a všechny, kteří dychtí po nových poznatcích i sdílení vlastních zkušeností. 
Na jedno místo v jeden den jsme přinesli 10 témat od 10 přednášejících, naplnili konferenční sál k prasknutí a dosyta konzumovali trendy, osvědčená moudra, občerstvení a výbornou kávu. Neobvyklá koncentrace energie vyhodila proud v půlce Prahy a nám, organizátorům, pěkně zatopila. Diesel agregát a spoustu dalších nápadů už si střádáme pro další ročník. Ten si rozhodně nenechte ujít ani vy!

Design Thinking

Myšlením kupředu a tím designovým tuplem. Děkujeme Petrovi Kozlíkovi, jednomu z Projectmanů, že si udělal čas a podělil se způsob, jak Design Thinking uplatnit (nejen v projektové) praxi. Už nikdy bez ověření hypotézy! ;)

1. oficiální video BA konference v ČR
Jak využít Design Thinking v (projektové) praxi?

S projectmanem na pivo #proBeeremTo

Těšilo nás, kolik se vás/nás sešlo v Ríegráčích na neformálním letním posezení s půllitrem (a sklenkou). Máme pocit, že se toho probralo opravdu dost. Z radosti nad více či méně známými tvářemi jsme z akce nepořídili jedinou fotku. Máte-li nějakou, podělte se. 

Brain Breakfast

22. 6. se také uskutečnila historicky první PM Brain Breakfast pod taktovkou Standy Bílka. Téma pro diskuzi Když se na projektu potká Agile s Waterfallem bylo pro některé jak hozená rukavice. Diskuzní formát nahrával vzájemnému přátelskému obrušování pohledů všech zúčastněných a názorový koktejl pak jemně spláchl skutečný vitaminový na míru umíchaný koktejl :)

Co dál se dělo

  • Proběhlo školení Integrace v praxi, kde se účastníci dozvěděli něco o tom co je to integrace, jaké jsou k dispozici technologie a jak se integrace provozuje. Součástí toho školení jsou i moderní trendy integrace, jako je orchestrace na bázi jazyka BPMN. Diskutovalo se také o integračních standardech, modelování a zabezpečení. 
  • Realizovali jsme také školení UX a aplikační design se skvělým lektorem Filipem Hanzlem. Obsah jsme ladili podle individuálních potřeb klienta a jsme rádi, že klienti byli nad míru spokojení a to je nejvíc. 

PJM LIFE 03/2022

Úvod do SAFe

Ve středu 23. 3. se v našem HUBu konalo setkání příznivců Agile a jeho škálovatelnosti, aby zhltli Úvod do SAFe v podání Honzy Doležala z PM Consultingu. Obšírné téma jak sladit agilní vývojové týmy do funkčního celku ve velké organizaci Honza podal srozumitelně a v praktickém kontextu. Nálož dalších vědomostí je možné odebrat v dubnu a červnu během dvoudenních školeních Leading SAFe, které skvěle připraví na zkoušku k SAFe certifikaci. 

Co dál se dělo

  • Ve spolupráci s PM Consultigem, naším dlouhodobým a stabilně kvalitním partnerem ve vzdělávání v oblasti PM a Agile, proběhlo školení pro Garret s takovým úspěchem, že si objednali další čtyři běhy.
  • Zároveň jsme odprezentovali velmi úspěšný workshop na téma SAFe vedený Honzou Doležalem, certifikovaným trenérem na SAFe.
  • Karel Smíšovský, Jiří Tonar a Ondřej Kavula pomohli Hello bank! v oblasti Agile a Business analýzy v Agile vs. waterfall na společných workshopech. Přinesli jsme best practices a zkušenosti z projektů a z trhu o tom, jak sladit začínající agilní tým se zbytkem banky, který jede dle tradičních release kalendářů a projektově vedených iniciativ a jak efektivně přinášet zadání a vyhnout se klasickým propastem ve “waterfallových” projektech.
  • V UNIQA pojišťovně jsme proškolili celý tým 10 business analytiků na klíčové principy a postupy v business analýze, aby si mohli úspěšně poradit s probíhající transformací a mergem s AXA pojišťovnou. 
  • Nedávno jsme uspořádali přípravné třídenní školení pro BA na našich projektech, kde jsme je připravovali na certifikaci dle mezinárodně uznávaného standardu IIBA dle BABOK v3 a držíme všem účastníkům palce při skládání certifikace!

Projectmaní skialpy

14. - 16. 1. 2022 proběhly oblíbené skialpy a tentokrát v Krkonoších - Josefově Boudě. Účast byla hojná, prostředí fantastické... no však se podívejte sami :-)

VIDEO ZDE - autorem videa je náš Projectman Martin Handl

Další termín skialpů bude  13. - 15. 1. 2023 (hlaste se klidně už s předstihem Milanovi, ať máte svá místa dopředu zarezervovaná) - příští rok máme totiž opět Josefovu Boudu celou sami pro sebe.

P.S.: A díky těm, co se zúčastnili, za skvělé výkony cestou na-horu, dolů i na baru :)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti