Upravit stránku

Popis

Akceptace (přijetí) je právním aktem objednatele (zákazníka), který tímto potvrzuje dokončení díla nebo části díla a jeho správnost a kvalitu, s výjimkou výhrad v protokolu uvedených.

Objednatel zkontroluje nebo zkontroloval před akceptací kvalitu předaného díla nebo jeho části a zapíše do protokolu seznam výhrad.

Zhotovitel doplní k výhradám termín odstranění. Zpravidla se výhrady klasifikují podle stupňů závažnosti, uvedených ve smlouvě o dílo, například:

  • A-velmi závažná vada, bránící provozu díla,
  • B-vada znemožňující využívat část díla,
  • C-jiná vada nebránící provozu.

Ve smlouvě by také mělo být uvedeno, jaké je maximální množství vad po akceptaci s výhradou. Pokud je množství vad větší, je dílo neakceptováno a vrací se zhotoviteli k dopracování. 

Nakonec strany uvedou výsledek akceptace (akceptováno = dílo bez vad, akceptováno s výhradou, neakceptováno) vzhledem k podmínkám uvedeným ve smlouvě mezi zhotovitelem a zákazníkem.

Pokud se strany neshodnou na vadách, jejich klasifikaci nebo výsledku akceptace, pořídí o tom zápis s uvedením názorů jednotlivých stran.

Zápis bude sloužit pro další vyjednávání o výsledcích akceptace, případně soudní vypořádání.

Dokument ke stažení

Akceptační protokol je doložení právního aktu objednatelem (zákazníkem), který tímto potvrzuje dokončení díla nebo části díla a jeho správnost a kvalitu, s výjimkou výhrad v protokolu uvedených.

Akceptační protokoldocx195.97 KB
  • Soubory ke stažení vám pošleme do vaší schránky po vyplnění e‑mailu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti