Upravit stránku
 • Cena bez DPH10 900,00
 • Termín Bude upřesněno
Počet míst 14
Stav Volná místa

Pořadatel: 

PM Consulting

Co Vám kurz přinese

Během simulace projektu Pacifická dráha zažijete různé situace při přípravě a realizaci projektu, které se velmi blíží reálným zkušenostem. Těšte se na zážitek, který vám pomůže pochopit a zapamatovat si, co je na projektu důležité.

Konkrétně během hry Pacifická dráha:

 • Zjistíte, jaké postupy při přípravě a realizaci projektu jsou efektivní a které jsou naopak kontraproduktivní

 • Poznáte na vlastní kůži dynamiku vývoje projektového týmu

 • Osvojíte si klíčové principy a nástroje přípravy a realizace projektu

 • Získáte jedinečný intenzivní zážitek, který zaručí efektivní přenos nabytých poznatků do praxe

 • Uvědomíte si, že je třeba vždy přemýšlet nejenom nad tím CO se dělá, ale také JAK se to dělá, co je efektivní a co nikoliv
   

Simulace projektu Pacifická dráha je unikátní produkt na českém trhu, který pro vás vyvíjíme a vylepšujeme od roku 2012. Současná podoba vznikla i s pomocí expertů na gamifikaci Court of Moravia.
 

Obsah kurzu

Dne 10. května 1869 byl zatlučením zlatého hřebu dokončen jeden z velkých projektů 19. století, stavba První transkontinentální železnice na území Spojených států amerických.

Tato železniční trať poprvé propojila východní a západní pobřeží Států a v dosud nevídaném měřítku umožnila transport lidí i zboží napříč kontinentem pomocí nejmodernější tehdy známé technologie. Velká část trati je v provozu dodnes.

V naší hře máte příležitost se do tohoto období vrátit – budete schopnějšími staviteli, a dokončíte stavbu v termínu a rozpočtu nebo se projekt ukáže být nad Vaše síly a budete smeteni dravou konkurencí?

Jako tým dostanete od prezidenta Abrahama Lincolna úkol vybudovat Pacifickou dráhu – transkontinentální železnici.

Budete muset přesvědčit Kongres o smysluplnosti projektu, nastavit v týmu role, efektivně komunikovat, řešit problémy, rizika a změny zadání. Následně budete mít za úkol propojit východní a západní pobřeží USA železniční tratí v omezeném časovém limitu a v rámci rozpočtu.

V průběhu realizace budete řešit nečekané události, změny v projektu, výkyvy cen vstupů, atp.

Bude jen na Vás a Vašem týmu, jak se vypořádáte se všemi nástrahami divokého západu!
 

Řešena jsou především témata:

 • Definice projektu

 • Řízení rizik (získaná opatření jsou přenesena do samotné realizace)

 • Kickoff

 • Realizace projektu v dynamickém prostředí

 • Vyhodnocení projektu

V závěru tréninku probíhá intenzivní zpětná vazba a sběr poučení (lessons learned)

 

Není vypsán žadný termín. V případě zájmu nás kontaktujte.

Kurzem Vás provede
 

Ing. Jiří Krátký

Lektor, poradce a projektový manažer s téměř dvacetiletou aktivní praxí. Baví ho tvořit a realizovat simulační hry jako je Pacifická dráha a další interaktivní formy tréninku projektových manažerů. Jirka je aktivní v komunitách projektových manažerů – v IPMA ČR zastává pozici předsedy Certifikační rady IPMA, je hlavním autorem certifikačních zkoušek testujících v praxi tvrdé i měkké dovednosti projektových manažerů. V České komoře PMI působí v kontrolním výboru a je zároveň akreditovaným lektorem přípravy na certifikaci. Kromě své odborné praxe, Jirka rozšiřuje své působení i jako moderátor podcastu PMpod, který je společným projektem PM Consulting a Projectman. Podcast PMpod poskytuje posluchačům bohatý zdroj informací a inspirace v oblasti projektového řízení, včetně zajímavých rozhovorů s předními odborníky a užitečných tipů a rad pro profesionály v této oblasti. Pro portál SEDUO.CZ vytvořil sérii on-line kurzů projektového řízení. Je spoluautorem knihy Projektový management v praxi.

IPMA® Level C Certified Project Manager, PMI® Project Management Professional (PMP®) a akreditovaný trenér přípravy na PMP®, Certifikovaný PRINCE2® Practitioner a akreditovaný PRINCE2® trenér, Certifikovaný konzultant pro řízení projektů IPMA® PMC, Certified SCRUM Master (CSM), Projektový manažer


 

Ing. Jan Doležal, Ph.D.

V současné době se zabývá především agilitou v organizacích (SCRUM, SAFe, LeSS), Managementem 3.0 a vývojem simulačních her sloužících jako trénink projektového řízení nebo agilního přístupu. Dříve mimo jiné zastával pozici vedoucího projektové kanceláře a řídil velké mezinárodní projekty (Evropa, Jižní Amerika). Má zkušenosti především s projekty a produkty z IT, strojírenství nebo elektrotechniky. Projektovému řízení se aktivně věnuje od roku 2001. Disponuje certifikací PMI PMP, IPMA B, SAFe Program Consultant (SPC), CSPO - Certified SCRUM Product Owner a CSP-SM - Certified SCRUM Professional - ScrumMaster od SCRUM Alliance. Je autorem několika knih, např. „Agilní přístupy vývoje produktu a řízení projektu“ nebo „Projektový management“.

Storno podmínky

Pokud se nebudete moci akce zúčastnit, odhlaste se prosím včas písemně (emailem). V případě odhlášení v průběhu 20 kalendářních dnů před zahájením kurzu, je účtován storno poplatek ve výši 30% z ceny kurzu. V případě odhlášení 10 a méně kalendářních dnů před konáním kurzu je účtován storno poplatek ve výši 80% z ceny kurzu. V případě odhlášení méně než 5 pracovních dní nebo nedostavení se bez odhlášení je účtována plná cena – můžete však za sebe vyslat náhradníka (což nám prosím písemně oznamte).

Plné znění Všeobecných obchodních podmínek naleznete zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti