Upravit stránku
PMpod

Podcast PMpod na kanále: 

3. série podcastů

Nová sezóna podcastu PMpod si bere na mušku zkušené projekťáky i agiliťáky, kteří pod palbou otázek Jirky Krátkého sdílí svá projektová moudra, tipy, jak být lepší, a vymáčknou ze sebe i nějaký ten nezdar, ze kterého se můžete bezbolestně poučit. 

Podcast vzniká ve spolupráci PM Consulting & Projectman.cz.

#1 Jirka Krátký zpovídá Petra Janiše, zakladatele Projectman.cz

 • Jaké jsou trendy v projektovém řízení, co dělá projekťáka seniorním projekťákem a kterou zkušenost si Petr doma nezarámoval, a tom a mnohém dalším je první díl nové série podcastu PMpod. 
 • Zmiňované knihy: The 7 Habits of Highly Effective People - Book by Stephen Covey / Never split the difference - by Chris Voss / Our Iceberg is melting - by John Kotter /Šéfové jsou kokoti- By Jan Vlachynský 

PŘEHRÁT ZDE

 

#2 Jirka Krátký zpovídá Honzu Vlachynského - Šéfové jsou kokoti - BONUS

 • Záznam z live talkshow, ve které Jirka Krátký zpovídal Honzu Vlachynského, nekonvenčního vůdce (nebo dle svých slov “jakoby CEO”) brněnských barmanů a barmanek s názvem Lidi z baru. Jak Honza “řídí” lidi a projekty, jaké lekce už dostal a jak to všechno sepsal i namluvil pro ostatní “postižené” šéfy v (audio) knize Šéfové jsou kokoti? Pusťte si bonusovku :)

PŘEHRÁT ZDE

 

#3 Jirka Krátký zpovídá Karla Dytrycha, zakladatele Freelo

 • Po letní (podcastově produktivní) pauze se hlásíme s novým dílem PMpodu, který opět přináší mnoho podnětů pro usnadnění Vaší práce na projektech. Jirka Krátký se za mikrofon posadil spolu s Karlem Dytrychem, zakladatelem aplikace Freelo. Nebylo to poprvé, ale tentokrát se Jirka ptal. Ptal se hodně a z Karla vytáhl skvělé postřehy a doporučení pro jednak osobní produktivitu, tak i zefektivnění řízení celých týmů a připojil nakonec pár zamyšlení nad celofiremními hodnotami. Z podcastu sálá Karlova vyrovnanost a vášeň pro smysluplná řešení. Nasajte inspirativní přístup a jako bonus načtěte Karlovy osobní tipy pro efektivní organizaci týmů.

PŘEHRÁT ZDE

 

#4 Jirka Krátký zpovídá Honzu Heřmana, šéfa PMO z České Spořitelny

 • Za mikrofon si tentokrát sedl spolu s Jirkou Krátkým šéf PMO v České spořitelně, Honza Heřman. Jak se žije projekťákům v největší české bance? Co dělá dobrý tým pro úspěšnou realizaci velkých projektů? Jaké výzvy přínesl projekt George? A jak je to s tou agilitou v ČS? To a mnohem víc se dozvíte v dalším díle podcastu.

PŘEHRÁT ZDE

 

#5 Jirka Krátký zpovídá Karla Smutného, konzultanta, programátora, lektora a zakladatele SCRUM DOJO

 • K mikrofonu si Jirka Krátký tentokrát pozval Karla Smutného, konzultanta, lektora, programátora a nadšence do bojových umění. Podcast otevře hlavu jak agilním nováčkům, tak zkušeným transformátorům. Karel velmi lidsky a bez obalu mluví o tom, co je a není agilita, jak důležitý je scaling a současně i descaling organizací. Jak se mění týmové role v agilitě a jak na to nastavit mysl. Na konci také o ne-jisté budoucnosti (práce) s AI. 
 • Co říká Karel např. k vlivu AI na život programátorů a na fungování vývojářských týmů? Celý rozhovor jako podcast poslouchejte na spofity, kde naleznete cenné tipy a dárek od Karla.

PŘEHRÁT ZDE

 

#6 Jirka Krátký zpovídá Aleše Dyndu, zkušeného projekťáka, gamera a začínajícího improvizátora

 • Jirka Krátký si tentokrát povídá s Alešem Dyndou, zkušeným projektovým manažerem, který řídil velké projekty ve velkých i menších bankách a řídil PMO v Rohlíku a Českých radiokomunikacích. Protože má vášeň pro hru, nejvíce tu týmovou, rozhovor se ubíral do hloubky týmové výkonnosti, motivace i sebeorganizace. Aleš otevřeně nasdílel i jednu pořádnou lekci z ne-řízeného projektu, takže poslech poučí a zároveň potěší, protože Aleš neztrácí příjemně nakažlivý nadhled.

PŘEHRÁT ZDE

 

#7 Jirka Krátký zpovídá Pavla Humpolce, projekťáka a "optimalizátora (sebe)organizace"

 • Novoroční epizoda PMpod přivedla k Jirkovi Krátkému za mikrofon ⁠Pavla Humpolce⁠, projekťáka, lektora a nadšence do (sebe)řídících hacků. Pozitivně laděný rozhovor se ubíral přes vychytávky pro řízení projektového týmu, výhody “extreme” project managementu až po štěstí a techniky, jak si štěstí navodit. Nemohli jsme nový podcastový rok odšpuntovat lépe.

PŘEHRÁT ZDE

 

#8 Jirka Krátký zpovídá Vráťu Čermáka, projekťáka a lektora osobní produktuvity

 • Dalším hostem v PMpod byl Vráťa Čermák, který má kromě projektů pod palcem několik prospěšných “hybatelských” iniciativ.  O čem se spolu s Jirka Krátký bavili?  Například: o smysluplnosti nakládání s časem, o komunikaci, která napomáhá sebeřízení, o 4000 týdnech nebo o největších časožroutech.

PŘEHRÁT ZDE

 

#9 Petra Müller zpovídá Silvii Kopřivovou, projektovou manažerku, koučku a nadšenou zpěvačku

 • Tato epizoda a špetka náhodných okolností svedla za mikrofon Silvii Kopřivovou a Petru Müller. Silvie je zkušená projektová manažerka s velkou dávkou empatie a koučovacích výcvikem. Rozhovor se ubíral od spokojenosti a pozitivního nastavení mysli, přes emočně inteligentní vedení lidí až po sebeřízení a mateřství.

PŘEHRÁT ZDE

 

#10 Jirka Krátký zpovídá Ondru Kavulu, pragmatického agilního transformátora, management konzultanta, business designera a čtenáře inspirativních knih

 • O agilních transformacích a řízení velkých změnových projektů, o tom, jakou roli v nich hrají lidi, jak zdolávat překážky a kde čerpat inspiraci pro dobré rady.

PŘEHRÁT ZDE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti