Upravit stránku
Project

Jak se kvalifikovat a připravit na zkoušku PMP?

Předpokladem certifikace je mít absolvováno 35 hodin jakéhokoliv školení v projektovém řízení a mít odpracovány 3 roky / 4500 hodin projektového řízení (7500 hodin středoškoláci). Detailní informace najdete na www.pmi.org v sekci certifications.

Na zkoušku se můžete připravit:

  1. Samostudiem. Pořiďte si některou z doporučených knih a 35 hodin vzdělávání v projektovém řízení doložíte z jiného kurzu. V každém případě doporučuji si udělat cvičné testy například od www.pmtraining.com.
  2. On-line trénink. Pořídíte od 10 do 1000 USD a zároveň dostanete potvrzení o absolvování 35 hodin školení.
  3. Absolvováním kurzu. Pokud půjdete na kurz, který vedu společně s Jirkou Krátkým, postaráme se o Vás až do úspěšného absolvování zkoušky.

Certifikační zkouška

Certifikace obnáší 200 situačních otázek volně zaměřených na techniky a nástroje PMI-PMBOK a nejlepší praxi v projektovém řízení, leadershipu a komunikaci. Každá otázka má 4 varianty odpovědi, z nichž je potřeba vybrat tu nejsprávnější, často v kontextu určité situace. Není oficiálně známo, kolik % správných odpovědí je potřeba k úspěchu, nicméně většina z nás se shoduje, že je to kolem 67%.

Zkouška v balíčku se členstvím na 1 rok stojí 544 USD, dělá se online a objednává se přes stránky www.pmi.org.

Novinky v 6té verzi standardu

Standard se více zaměřuje na pochopení business přínosů, agilní řízení jako jednu z alternativ způsobu řízení projektu a opouští některé starší techniky v oblasti technického řízení projektu. Ubylo výpočetních otázek a přibylo situačních otázek.

Doporučená literatura

certifikace vychází se standardu PMI-PMBOK, testovací otázky se mohou týkat dalších oblastí, jako jsou například motivační teorie, nebo výpočtu návratnosti investic do projektu. Standard také není úplně nejjednodušší na čtení, proto bych se spíše klonil k některé z knih zaměřených na přípravu na cerfifikaci.

  • Rita Mulcahy, PMP Exam Prep, Ninth Edition - Jedna z nejlepších knih k přípravě se skvělými cvičeními a hromadou testů
  • Cvičné testy z www.pmtraining.com
  • A Guide to the Project Management Body of Knowledge: PMBOK(R) Guide 6th edition

Zdroje z našeho webu

PMBOK vzorečkyxlsx13.92 KB

Základní sada vzorečků obsažených v PMBOK páté edice. Nutno znát pro zkoušku PMP.

Neváhejte s certifikací!

Podle našich výzkumů, mají lidé s PMP certifikací o mnoho lepší přehled o projektovém řízení a souvisejících oblastech. Jsou proto schopni najít lepší práci, než jejich necertifikovaní kolegové. Ve srovnání s držiteli certifikátů PRINCE2 nebo IPMA, PMP certifikovaní mají také vyšší mzdy.

Videokurz: PMP nejslavnější certifikace projektových manažerů

Videokurz: PMP - Příprava na zkoušku

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti