Upravit stránku
 • Cena bez DPH14 000,00
 • Termín Bude upřesněno

Rozsah 2  (den / dní)
Počet míst 15
Stav Volná místa

Pořadatel: 

Unicorn

Komu je kurz určen:

Kurz slouží jako úvod nebo občerstvení znalostí o agilním vývoji software a Scrumu. Je určen komukoliv, kdo se účastní vývoje software, ať už jako člen vývojového týmu nebo na straně byznysu.

Posluchačům budou také představeny techniky a praktická doporučení pro plánování, monitorování a řízení rizik u Scrum projektů. Vybrané techniky metodiky Scrum si posluchači procvičí formou příkladů ve spolupráci s lektorem.

 • Detailní popis školení

  Obsah kurzu:

  1. den

  V průběhu prvního dne se budeme věnovat úvodu do agilních metodik, proč zavádět Scrum proces a základní terminologii. Dále se zaměříme na Sprint cyklus, proces plánování, agilní odhady, ohodnocení úloh, burndowns, customer demo, Backlog a user story, týmovou spolupráci a roli zákazníka. Blíže se podíváme na role na projektu, retrospektivu, plánovací Poker a jiné metody ohodnocování. Věnovat se budeme také agilitě a psychologii (týmová spolupráce a zapojení zákazníka).

  Témata:

  • Co jsou agilní metody

  • Sprint cyklus

  • Backlog a user story

  • Týmová spolupráce a role zákazníka

  • Agilita a psychologie
    

  2. den

  V průběhu druhého dne se budeme věnovat představení společnosti a procesu účastníků, tomu, co funguje, co nefunguje. Představíme si agilní metody, Scrum proces, Kanban a metody Extreme Programmingu. Jak tým organizovat, jak být efektivní, jak posílit kvalitu výsledku. Jak spolupracovat v rámci týmu. Jak plánovat, jak ohodnocovat úlohy - retrospektiva a učící proces, zapojení zákazníka. Zaměříme se na komunikaci směrem k managementu a komunikaci se zákazníkem. Dále se budeme věnovat agilnímu koučingu a vyjednávání. Následovat budou praktická cvičení a diskuze nad konkrétními problémy účastníků. Součástí kurzu bude diskuze, jak nejlépe Scrum proces implementovat na reálný projekt klienta - jaké metody zvolit, parametry Scrum procesu, jak zapojit zákazníka, jaké nástroje využít.

  Témata:

  • Kanban a metody Extreme Programmingu

  • Spolupráce v rámci týmu

  • Plánování a vyhodnocování úlohy

  • Retrospektiva a učící proces

  • Agilní koučing, vyjednávání

   

  Není vypsán žadný termín. V případě zájmu nás kontaktujte.

Kurzem Vás provede

Ing. Martin Popelák

Agilní kouč/Scrum Master

Martin je již více než deset let lektorem a koučem agilních školení a workshopů a má praktické zkušenosti z mnoha firem z České republiky i ze zahraničí. Jeho hlavní předností je umění propojit vykládanou látku s příklady z praxe, působí totiž jako agilní kouč ve společnosti Siemens PLM, kde se podílí na agilní transformaci organizace s více než 2 000 zaměstnanci.
Je školitelem kurzů společnosti SCALED AGILE a držitelem certifikace SAFe® Program Consultant, která mu umožňuje vyučovat certifikační kurzy frameworku SAFe. Jedná se o kurzy Professional Scrum Master I, Professional Scrum Product Owner I, Professional Scrum Developer I, Certified SAFe 6 Practice Consultant, Certified SAFe 5 Program Consultant, Certified SAFe 6 Release Train Engineer, Certified SAFe 6 Agilist.
Martin byl hlavním lektorem více než 100 různých agilních kurzů a velmi rád pomáhá firmám v agilním vzdělávání a zlepšování agilních procesů.

 

Storno podmínky

Pokud se nebudete moci akce zúčastnit, odhlaste se prosím včas písemně (emailem). V případě odhlášení v průběhu 20 kalendářních dnů před zahájením kurzu, je účtován storno poplatek ve výši 30% z ceny kurzu. V případě odhlášení 10 a méně kalendářních dnů před konáním kurzu je účtován storno poplatek ve výši 80% z ceny kurzu. V případě odhlášení méně než 5 pracovních dní nebo nedostavení se bez odhlášení je účtována plná cena – můžete však za sebe vyslat náhradníka (což nám prosím písemně oznamte).

Plné znění Všeobecných obchodních podmínek naleznete zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti