Upravit stránku

Co to vlastně je

Tank Karta BUSINESS je palivová platební karta, se kterou mohou firmy tankovat za zvýhodněných podmínek v síti čerpacích stanic Benzina a platit s ní bez slevy na čerpačkách OMW, Shell, EuroOil, Avanti. Všechny nákupy potom vidíte na zákaznickém portálu, kde si také stáhnete souhrnnou měsíční fakturu (praktické pro účely DPH...)

Pokud si TankKartu pořídíte s Projectmanem, získáte navíc podmínky slevy, které se neřídí jen vámi načerpaným objemem, ale objemem odebraným celou skupinou, což ve finále znamená zajímavější cenu na litr.

Jak to funguje

Benzina poskytuje slevu na palivo, jejíž výše se řídí skutečným odběrem celé skupiny v konkrétním měsíci. Detailněji o podmínkách skupiny Projectman v PDF ke stažení. Technicky budete mít standardní smlouvu na Tank Kartu s Benzinou, s tím, že pro vás platí podmínky skupiny Projectman.
Pro svoje IČ si individuálně nastavíte jeden ze dvou způsobů platby:

  • A: Pre-paid = na kartu si nabíjíte peníze,
  • B: Depozit-faktura: Benzině složíte depozit ve výši předpokládaného měsíčního odběru a pak budete spotřebu hradit zaplacením měsíční faktury převodem z účtu

Pro svoje karty potom nastavujete povolený sortiment, uživatelské účty a objednáváte další karty. Zbytek podmínek, tedy systém slev, je dán skupinou a nelze jej individuálně měnit.

Jak kartu získám a pro koho je určena

Pro zřízení karty platí stejné podmínky, jaké má Benzina, tudíž potřebujete IČ, na které je karta navázána a na které pak budou vystavovány faktury. Pod svým IČem můžete mít i více karet (více vozidel nebo více řidičů u vás ve firmě). K IČu je pak zřízen i uživatelský účet na portálu, který si karty spravuje. Taktéž můžete založit účet pro dalšího uživatele portálu (účetní zpracovávající faktury, zaměstnanec, manželka).

Karta s podmínkami skupiny Projectman je určena primárně obchodním partnerů a spolupracovníkům z řad projekťácké komunity, kteří mají auto ve firmě / živnosti.

O kartu ve skupině Projectman požádáte vyplněním dotazníku.
Výstup dotazníku je dávkově (jedenkrát týdně) předán na obchodní kontakt v Benzině a spouští proces vaší registrace. Proces registrace, uzavření smlouvy a vystavení karet pak už zajišťuje Benzina autonomně a bez zásahu Projectmana, proto si ohlídejte, že ve smlouvě máte zmíněny podmínky skupiny Projectman.

FAQ

Mohu si kartu zřídit bez svého IČ?

Nikoliv, toto systém Benzina neumožňuje. Jedná se o produkt business, určený firmám. Fakturace tedy musí vždy probíhat na nějaké IČ. To znamená, že co natankujete přes karty, bude fakturováno vašemu IČ. To v konečném důsledku znamená, že pokud toto uplatňujete jako náklad, měli byste mít auto v podnikání a platit silniční daň.

Jak funguje vyhlašovaná cena?

Je to paušální cena, která pro business zákazníky platí na všech pumpách....to znamená, že nemusíte řešit, jestli tankujete na dálnici nebo někde na periférii u levnější pumpy. Z této vyhlašované ceny ještě z každého litru dostanete slevu, jejíž výše se řídí skutečným odebraným objemem celé skupiny v daném měsíci. Dopočítává se tedy zpětně a zohledňuje se při finální měsíční fakturaci. Pokud by však totemová cena konkrétní pumpy byla nižší než vyhlašovaná cena po započtení slevy, pak se na vaše tankování uplatní totemová cena (například nějaká levná Benzina na periferii).

Kde všude mohu s kartou tankovat?

Aby byla aplikována sleva, tak u pump BENZINA.

  • pozor existují vyjímky (cca 16 v ČR), kdy se jedná o franšízu, kde "List Price" sleva aplikovat nelze a použije se sleva z totemové ceny.

  • potom existují vyjímky (cca 6 v ČR), kdy se jedná o samoobslužné pumpy a nejnižší možnou cenou a tam již není žádná dodatečná sleva.

Tyto vyjímky a výši slev naleznete v detailních podmínkách (PDF dokument - odkaz v horní části stránky).

Zaplatit touto kartou a mít tankování na faktuře můžete i "jinde", ale tam není aplikována žádná sleva a tankování jinde se nezapočítává do měsíčního odběru skupiny, od kterého se odvíjí výše slevy (jinde jsou sítě: Shell, OMV, EuroOil - viz. stránky Benzina)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti